Parandamaks Pipelife klientide kasutajakogemust, kasutame oma veebilehel küpsiseid. Kui jätkate lehe sirvimist, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt..Close

3-osaline separeeriv settemahuti


Pipelife Septik Ecolife on 3-kambriline settemahuti, mis on ehitatatud nii, et vee teekond mahutis oleks võimalikult pikk. See tagab hea puhastusvõime, mis omakorda pikendab septiku imbväljaku tööiga. 

Septiku suuruse valikul tuleb lähtuda reovee hulgast, mis septikut läbib. Tagamaks normaalset puhastusvõimet peab settemahuti suurus olema 400…500 liitrit inimese kohta.

2000 L septik
sobib 4…5 liikmelisele perele.
3000 L septik
sobib 6…7 liikmelisele perele.

Septikomplekti ostmisel ja paigaldamisel tuleb arvesse võtta rahvastikutihedust, riiklikke nõudeid ja kohaliku omavalitsuse määrusi.

septiku ülesehitus


Kõik Ecolife septikud on 3-kambrilise settemahutiga. Settemahuti on ehitatud nii, et vee teekond mahutis oleks võimalikult pikk. See tagab hea puhastusvõime, mis omakorda pikendab septiku imbväljaku tööiga.

Kamber 1
Reovesi siseneb kambrisse 1, mis on täiendava rasvaärastajaga varustatud 1000-liitrise mahutavusega kamber. Tänu kambri pikale settealale langevad rasked osakesed põhja ja kerged kerkivad pinnale. Suurem osa tahketest jäätmetest jääb sellesse kambrisse.

Kamber 2
Selginud reovesi saabub sellesse kambrisse vaheseinas oleva ava kaudu. Augu paigutuse tõttu suubub kambrisse ainult vee vahekiht, mille järel viimasedki veest raskemad või kergemad osakesed välja settivad.

Kamber 3
Viimases kambris eraldatakse veest ka peaaegu vee erikaaluga võrdse erikaaluga tahked osakesed. Sellest kambrist suunatakse puhtaim vahekiht jaotuskaevu kaudu imbtorudesse, kus mikroobid söövad ära vees lahustunud toitained.


 

Trüki

üles